Лінкі ўнівэрсальнага доступу

logo-print

Праграма музычнага фэстывалю «Басовішча — 2013»


Праграма музычнага фэстывалю "Басовішча"

Праграма музычнага фэстывалю "Басовішча"

Стала вядомая праграма музычнага фэстывалю «Басовішча — 2013». Плянуюцца выступы беларускіх і польскіх гуртоў, паказы фільмаў, конкурсы, пэрфомансы і майстар-клясы, а таксама дыскатэка

18.07 чацьвер Мастаўляны


21:00 «Кастусь Каліноўскі» фільм 1927, рэж. Уладзімір ГАРДЗІН, музыка ўжывую Сяргей ПУКСТ (BY) (праект «Тузін немаўля» — Тузін гітоў & Падляшская опера і філармонія)

19:30 выезд аўтобусам з Беластоку / збор на 20 хвілін да ад’езду — Plac Uniwersytecki 1 / 22:00 вяртаньне / прыезд у Беласток каля 23:00 г. / запісы: Mateusz SEWASTIANIK +48 728 329 938, m.sewastianik@basowiszcza.org у e-mail падаць: імя, прозвішча, кантактны тэлефон


19.07 пятніца БАСовішча 2013 Гарадок, урочышча Барык


• 12:00 «Партызанскі кангрэс рысавальнікаў» (48 гадзін) пад кіраўніцтвам Паўла АЛЬТХАМЭРА (PL)
• Пленэрнае фатаграфічнае атэлье (пят.-суб.) Адам ПАНЬЧУК SputnikPhotos (PL)
ды Аляксандр ЦЕХАНОВІЧ (BY) / бяз вызначанай гадзіны
• 14:00 Паказ фільмаў «BULBA MOVIE»
• 15:30 Паказ фільму «Жыве Беларусь!»
• «Кастусь» пэрфарматыўная акцыя TEATR KOLEGTYW (PL) / бяз вызначанай гадзіны

ВЯЛІКАЯ СЦЭНА

• 17:10 ILI­ILI (BY) пераможцы конкурсу БАСОВІШЧА 2013 (BY) / ex aequo з KIL­-FIL (BY)
• 17:50 афіцыйнае адкрыцьцё Фэстывалю
• 18:00 HOPE ON (PL)
• 19:00 ILO&FRIENDS (PL)
• 19:40 KINIOR & ZABELOV (PL/BY)
• 20:30 POMIDOR/OFF (BY)
• 21:30 KIM NOWAK (PL)
• 22:50 RE1IKT (BY)
• 00:00 MASALA SOUNDSYSTEM (PL)
• 01:20 DIED MOROZ CONVENTION +3 (PL)

02:00-7:00 МАЛАЯ СЦЭНА | AFTER-PARTIES / ORIGINAL SOURCE UP TO DATE | TECHNOSOUL NIGHT
• FÜNFTE STRASSE (PL)
• KREEP & NOBEL // THE DARK SIDE OF TECHNO (BY)
• NINJA // TECHNOSOUL, UNDERGROUND PERCEPTION (PL)
• DTEKK & ADZ // TECHNOSOUL, UPTODATE. PL (PL)


20.07 субота БАСовішча 2013 Гарадок, урочышча Барык


• 14:00 «ДЭМАКРАТЫЯ» Паказ дакумэнтальных фільмаў Артура ЖМІЕЎСКАГА (PL), канфэрансье і камэнтар Ігар СТОКФІШЭЎСКІ
• 15:30 «Далучэннье» — Гістарычная рэканструкцыя будучыні / акцыя Артура ЖМІЕЎСКАГА (PL)

17:00-02:00 ВЯЛІКАЯ СЦЭНА

• 16:20 ORSHAK (PL) адзначенне у конкурсе БАСОВІШЧА 2013 (PL)
• 17:00 POKRAK (PL)
• 18:00 CLOVER CLUB (BY)
• 18:50 DZIECIUKI (BY)
• 19:40 ORKIESTRA KLEZMERSKA TEATRU SEJNEŃSKIEGO (PL)
• 20:30 VINSENT (BY)
• 21:30 AKUTE (BY)
• 22:30 PERKALABA (UA)
• 23:50 INDIOS BRAVOS (PL)
• 01:10 THE TOOBES (BY)

02:10-7:00 МАЛАЯ СЦЭНА | AFTER-PARTIES / ORIGINAL SOURCE UP TO DATE | BEATS. NIGHT
• ED COX LiVe // Life4Land (UK)
• FED // (BY)
• DEPIZGATOR // dobrebity. pl (PL)
• AURICOM // AURICOM / uptodate. pl (PL)

«БАСовішча» — гэта некамэрцыйнае мерапрыемства: ўваход на фэстываль і ўсе суправаджальныя імпрэзы бясплатны.
XS
SM
MD
LG