Лінкі ўнівэрсальнага доступу

Праграма «Басовішча-2013»


Афіцыйны плякат фэстывалю (шчоўкніце , каб пабачыць у поўным памеры)

Афіцыйны плякат фэстывалю (шчоўкніце , каб пабачыць у поўным памеры)

На сёлетнім «Басовішчы» выступяць 7 гуртоў зь Беларусі, 8 гуртоў з Польшчы і 1 гурт з Украіны.

Яшчэ 28 маладых беларускіх гуртоў спаборнічаюць за права выступу на фэстывалі ў Гарадку 19-20 ліпеня. Пераможцу ў гэтым спаборніцтве да 9 чэрвеня вызначыць адмысловае журы «Басовішча» на падставе дасланых музычных запісаў.

Сёлетняе «Басовішча», сярод іншага, ставіць за мэту «падтрымаць культурны дыялёг», сказала нашаму радыё шматразовы арганізатар фэстывалю Ілёна Карпюк-Дамброўская, якая ў гэтым годзе ўзяла на сябе ролю прэсавага прадстаўніка «Басовішча».

Афіцыйная праграма «Басовішча-2013» выглядае наступным чынам:


07.06 пятніца BEFORE БАСОВІШЧА Беласток, Garage Land (Węglowa)

17:00 конкурс гуртоў (PL) / канцэрты: SAMI MUZYCY (PL), :B: N: (BY)


19.07 пятніца БАСовішча 2013 Гарадок, урочышча Барык

• 10:00 «Партызанцкі кангрэс рысавальнікаў» (48 гадзін) пад кірункам Павла АЛЬТХАМЭРА (PL)
• Пленэрнае фатаграфічнае атэлье (пят.-суб.) Адам ПАНЬЧУК SputnikPhotos (PL)
ды Аляксандр ЦЕХАНОВІЧ (BY) / бяз вызначанай гадзіны
• «Кастусь» перформанс-акцыя TEATR KOLEGTYW (PL) / без вызначанай гадзіны
• «ВАРЭННЕ» кулінарны пэрфоманс Уладзімір ЦЭСЛEР (BY) / бяз вызначанай гадзіны

17:00-02:00 ВЯЛІКАЯ СЦЭНА

• ляўрэат конкурсу (PL)
18:00 афіцыйнае адкрыцьцё Фэстывалю

• HOPE ON (PL)
• ILO&FRIENDS (PL)
• KINIOR & ZABELOV (PL/BY)
• POMIDOR/OFF (BY)
• KIM NOWAK (PL)
• RE1IKT (BY)
• MASALA SOUNDSYSTEM (PL)
• DIED MOROZ CONVENTION +3 (PL)

02:00-7:00 МАЛАЯ СЦЭНА | AFTER-PARTIES / ORIGINAL SOURCE UP TO DATE | TECHNOSOUL NIGHT
• СПЕЦЫЯЛЬНЫ ГОСЦЬ {TBA}
• KREEP & NOBEL // THE DARK SIDE OF TECHNO (BY)
• NINJA // TECHNOSOUL, UNDERGROUND PERCEPTION (PL)
• DTEKK & ADZ // TECHNOSOUL, UPTODATE. PL (PL)

20.07 субота БАСовішча 2013 Гарадок, урочышча Барык

• 13:00 Паказ дакументальных фільмаў Артура ЖМІЕЎСКАГА (PL),
канфэрансье і камэнтар Ігар СТОКФІШЭЎСКІ
• 15:00 «Далучэньне» — Гістарычная рэканструкцыя будучыні / акцыя Артура ЖМІЕЎСКАГА (PL)

17:00-02:00 ВЯЛІКАЯ СЦЭНА

• ЛАЎРЭАТ КОНКУРСУ (BY)
• POKRAK (PL)
• CLOVER CLUB (BY)
• DZIECIUKI (BY)
• ORKIESTRA KLEZMERSKA TEATRU SEJNEŃSKIEGO (PL)
• VINSENT (BY)
• AKUTE (BY)
• PERKALABA (UA)
• INDIOS BRAVOS (PL)
• THE TOOBES (BY)

02:00-7:00 МАЛАЯ СЦЭНА | AFTER-PARTIES / ORIGINAL SOURCE UP TO DATE | BEATS. NIGHT
• ED COX LiVe // Life4Land (UK)
• FED // (BY)
• DEPIZGATOR // dobrebity. pl (PL)
• AURICOM // AURICOM / uptodate. pl (PL)
XS
SM
MD
LG