Лінкі ўнівэрсальнага доступу

Аўтарская перадача Сяргея Абламейкі. Нескарыстаныя магчымасьці і магчымыя варыянты нацыянальнай гісторыі, вядомыя падзеі ў невядомых трактоўках, старыя і новыя героі, дарогі, па якіх мы не пайшлі.

25.11.1997. Прэм'ера, анонс сэрыі перадачаў
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валянцін Грыцкевіч



2.12.1997. Беласток у складзе усходняй Прусіі, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Латышонак



16.12.1997. Беласток у складзе усходняй Прусіі, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Латышонак



23.12.1997. ВКЛ/ балты/ славяне/Міндоўг/ Наваградак
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алесь Краўцэвіч



30.12.1997. Смаленск у беларускай гісторыі, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Трусаў



3.01.1998. Беларускія летапісы і хронікі
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Вячаслаў Чамярыцкі



6.01.1998. Смаленск у беларускай гісторыі, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Трусаў



13.01.1998. Каліноўскі і Каяловіч, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Латышонак



20.01.1998. Каліноўскі і Каяловіч, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Латышонак



27.01.1998. Беларуская літаратура ВКЛ
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Іван Саверчанка



3.02.1998. Магнацкія інтрыгі і распад Рэчы Паспалітай, ч. 1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Генадзь Прыбытка



10.02.1998. Магнацкія інтрыгі і распад Рэчы Паспалітай, ч. 2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Генадзь Прыбытка



17.02.1998. Каліноўскі і Каяловіч, ч.3 Уплыў паўстання на падзел на заходнікаў і ўсходнікаў
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Латышонак, Зянон Пазняк



24.02.1998. Валокі і земляўласніцтва ў часы ВКЛ, ч. 1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валянцін Голубеў



10.03.1998. Валокі і земляўласніцтва ў часы ВКЛ, ч. 2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валянцін Голубеў



17.03.1998. Гісторыя менскай архітэктуры, ч. 1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Уладзімір Дзянісаў



31.03.1998. Гісторыя менскай архітэктуры, ч. 2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Уладзімір Дзянісаў



7.04.1998. Вінцэнт Дунін-Марцінкевіч
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Язэп Янушкевіч



16.04.1998. Беларускі фальклёр, ч. 1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Лія Салавей



18.04.1998. Беларускі фальклёр, ч. 2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Лія Салавей



21.04.1998. Станіслаў Булак-Балаховіч
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Грыцкевіч



28.04.1998. Беларуская мэдыцына ў часы ВКЛ
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Грыцкевіч Валянцін



12.05.1998. Вэрсіі ўзнікненьня ВКЛ, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Чаропка Віктар



19.05.1998. Вэрсіі ўзнікненьня ВКЛ, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Чаропка Віктар



26.05.1998. Крывічы – славяне – балты, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Штыхаў Георгій



2.06.1998. Крывічы – славяне – балты, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Штыхаў Георгій



23.06.1998. Заканамернасьці нацыянальнага адраджэньня, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Пазьняк Зянон



30.06.1998. Заканамернасьці нацыянальнага адраджэньня, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Пазьняк Зянон



7.07.1998. Антыалкагольныя бунты, ч.1
Другая частка праграмы страчаная
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Тацяна Процька



11.08.1998. Гарады Беларусі ХІХ-ХХ ст., ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Шыбека Захар



18.08.1998. Гарады Беларусі ХІХ-ХХ ст., ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Шыбека Захар



25.08.1998. Беларуская лацінская літаратура, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Жлутка Алесь



1.09.1998. Беларуская лацінская літаратура, ч. 2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Жлутка Алесь



8.09.1998. Сады і паркі, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Федарук



15.09.1998. Сады і паркі, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Федарук



22.09.1998. Калі б Калінінградзкая вобласць стала беларускай, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Трусаў



29.09.1998. Калі б Калінінградзкая вобласць стала беларускай, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Трусаў



6.10.1998. Скарына - Францыск ці Георгій, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Георгій Галенчанка



13.10.1998. Скарына - Францыск ці Георгій, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Георгій Галенчанка



20.10.1998. Мітрапаліт Мэльхісэдэк і беларуская аўтакефалія, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Тацяна Процька



27.10.1998. Мітрапаліт Мэльхісэдэк і беларуская аўтакефалія, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Тацяна Процька



10.11.1998. Уніяцкая Царква, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Грыцкевіч



17.11.1998. Уніяцкая Царква, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Грыцкевіч



24.11.1998. Беларускае сялянства ў Расейскай Імпэрыі, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Уладзімер Сосна



1.12.1998. Беларускае сялянства ў Расейскай Імпэрыі, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Уладзімер Сосна



8.12.1998. Кірыліца і лацініца, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валер Булгакаў



15.12.1998. Кірыліца і лацініца, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валер Булгакаў



22.12.1998. Польская мова Віленшчыны, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Вячаслаў Вярэніч



29.12.1998. Польская мова Віленшчыны, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Вячаслаў Вярэніч



5.01.1999. Беларуска-расейскія вайсковыя процістаяньні, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Грыцкевіч



12.01.1999. Беларуска-расейскія вайсковыя процістаяньні, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Анатоль Грыцкевіч



19.01.1999. Знішчэньне хутароў у Беларусі ў 30 гг. ХХ ст., ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Тацяна Процька



26.01.1999. Знішчэньне хутароў у Беларусі ў 30 гг. ХХ ст., ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Тацяна Процька



2.02.1999. Беларусь – марская дзяржава ў часы ВКЛ, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Трусаў



9.02.1999. Беларусь – марская дзяржава ў часы ВКЛ, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Трусаў



16.02.1999. Эканамічныя крызісы ў мінулым Беларусі, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валянцін Голубеў



23.02.1999. Эканамічныя крызісы ў мінулым Беларусі, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Валянцін Голубеў



2.03.1999. Этапы разьвіцьця нацыянальнай сьвядомасьці беларусаў, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Дзмітры Караў



9.03.1999. Этапы разьвіцьця нацыянальнай сьвядомасьці беларусаў, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Дзмітры Караў



13.04.1999. Гісторыя беларускай талерантнасьці, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Юры Хадыка



20.04.1999. Гісторыя беларускай талерантнасьці, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Юры Хадыка



27.04.1999. Балта-славянскія ўзаемадзеяньні, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Эдвард Зайкоўскі



4.05.1999. Балта-славянскія ўзаемадзеяньні, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Эдвард Зайкоўскі



11.05.1999. Уцякацтва (бежанства) у 1914-1915 гг. падчас 1-й сусьветнай вайны, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка

Удзельнікі: Алег Латышонак



18.05.1999. Уцякацтва (бежанства) у 1914-1915 гг. падчас 1-й сусьветнай вайны, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Алег Латышонак



25.05.1999. Беларуская нацыянальная музычная школа, ч.1
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Вольга Дадзіёмава



1.06.1999. Беларуская нацыянальная музычная школа, ч.2
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Вольга Дадзіёмава



8.06.1999. Роля западнарусізму і яго магчымая эвалюцыя.
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Уладзімір Конан



22.06.1999. Уплыў Каліноўскага, ч.2
Першая частка праграмы страчаная.

Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Павал Церашковіч



29.06.1999. Лёс беларускай гарадзкой архітэктуры
Аўтар: Сяргей Абламейка
Удзельнікі: Уладзімір Дзянісаў


***

Паказаць камэнтары

XS
SM
MD
LG