Лінкі ўнівэрсальнага доступу

Cьпіс асобаў, якім забаронены ўезд у Эўразьвяз



АСОБЫ, якія патрапілі ў новы сьпіс са старога

(некаторыя пасады паводле стану на 2006 год)

1. Лукашэнка Аляксандар Рыгоравiч, прэзыдэнт
Lukashenko, Aleksandr Grigorievich (Lukashenka, Alaksandr Ryhoravich)
ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич
30.8.1954
Kopys, Vitebsk district
President

2. Нявыглас Генадзь Мiкалаевiч, кіраўнік прэзыдэнцкай адміністрацыі
Nevyglas, Gennadi Nikolaevich (Nievyhlas, Hienadz Mikalaevich)
НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич
11.2.1954
Parahonsk, Pinsk district
Head of President's Administration

3. Пяткевiч Натальля Уладзiмiраўна, былая намесьніца кіраўніка прэзыдэнцкай адміністрацыі
Petkevich, Natalya Vladimirovna (Piatkevich, Natallia Uladzimirauna)
ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна
24.10.1972
Minsk
Former Deputy Head of President's Administration

4. Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч, намесьнік кіраўніцка прэзыдэнцкай адміністрацыі, адказны за мэдыі і ідэалёгію
Rubinov, Anatoli Nikolaevich (Rubinau, Anatol Mikalaevich)
Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч
РУБИНОВ Анатолий Николаевич
4.4.1939
Mogilev
Deputy Head in charge of Media and Ideology, PA

5. Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч, міністар інфармацыі
Proleskovsky, Oleg Vitoldovich (Pralaskouski, Aleh Vitoldavich)
ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович
1.10.1963
Zagorsk (Sergijev Posad)
Minister of Information

6. Радзькоў Аляксандар Мiхайлавiч, намесьнік кіраўнціка прэзыдэнцкай адміністрацыі

Radkov, Aleksandr Mikhailovich (Radzkou, Alaksandr Mikhailavich)
РАДЬКОВ Александр Михайлович
1.7.1951
Botnia, Вотня Быховского района Могилевской области
Deputy Head of the Administration of the President

7. Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч, былы міністар інфармацыі

Rusakevich, Vladimir Vasilievich (Rusakevich, Uladzimir Vasilievich)
РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич
13.9.1947
Vygonoshchi, Выгонощи, Брестская область
Former Minister of Information

8. Галаванаў Вiктар Рыгоравiч, міністар юстыцыі

Golovanov, Viktor Grigoryevich (Halavanau, Viktar Ryhoravich)
ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич
1952
Borisov
Minister of Justice

9. Зiмоўскi Аляксандар Леанiдавiч, былы кіраўнік дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі

Zimovski, Aleksandr Leonidovich (Zimouski Alaksandr Lieanidavich; Zimovsky, Alexander Leonidovich)
ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович
10.1.1961
Germany
Former President of the State television

10. Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч, старшыня ніжняй палаты Нацыянальнага сходу

Konopliev, Vladimir Nikolaevich (Kanapliou, Uladzimir Mikalaevich)
КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич
3.1.1954
Akulintsi, д. Акулинцы Могилевского района
Chairman of the Lower House of the Parliament

11. Чаргiнец Мiкалай Iванавiч, старшыня камісіі ў міжнародных справах верхняй палаты Нацыянальнага сходу

Cherginets, Nikolai Ivanovich (Charhiniets, Mikalai Ivanavich)
ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович
17.10.1937
Minsk
Chairman of the Foreign Affairs Committee of the Upper House

12. Касьцян Сяргей Iванавiч, старшыня камісіі ў міжнародных справах ніжняй палаты Нацыянальнага сходу
Kostian, Sergei Ivanovich (Kastsian, Siarhiei Ivanavich),
КОСТЯН Сергей Иванович
15.1.1941
Usokhi, Mogilevdistrict, Усохи Кличевского района Могилевской области
Chairman of the Foreign Affairs Committee of the Lower House

13. Орда Мiхаiл Сяргеевiч, чалец верхняй палаты Нацыянальнага сходу, кіраўнік БРСМ
Orda, Mikhail Sergeievich (Orda, Mikhail Siarhieevich)
ОРДА Михаил Сергеевич
28.9.1966
Diatlovo, Grodnodistrict, Дятлово Гродненской области
Member of the Upper House, leader of BRSM

14. Лазавiк Мiкалай Iванавiч, сакратар Цэнтральнай выбарчай камісіі

Lozovik, Nikolai Ivanovich (Lazavik, Mikalai Ivanavich)
ЛОЗОВИК Николай Иванович
18.1.1951
Nevinyany, Minskdistrict, Невиняны Вилейского р-на Минской обл
Secretary, CEC

15. Мiклашэвiч Пётр Пятровiч, генэральны пракурор
Miklashevich, Petr Petrovich (Miklashevich, Piotr Piatrovich)
МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович
1954
Kosuta, Minskdistrict, Косута Минской области
Prosecutor General

16. Сьлiжэўскi Алег Леанiдавiч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
Slizhevski, Oleg Leonidovich (Slizheuski, Aleh Leanidavich)
СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович
Member, CEC

17. Харытон Аляксандар, кансультант аддзелу грамадзкіх аб’яднаньняў і партыяў Мін'юсту

Khariton, Aleksandr (Kharyton, Alaksandr)
ХАРИТОН Александр
Consultant of the Division of Social Organisations, Parties and NGOs of the Ministry of Justice

18. Сьмiрноў Яўген Аляксандравiч, першы намесьнік старшыні Вышэйшага гаспадарчага суду

Smirnov, Evgeni Aleksandrovich (Smirnou, Yauhien Alaksandravich
CМИРНОВ Евгений Александрович
15.3.1949
Riazan district, Russia
First Deputy of the Chairman of the Economic Court

19. Равуцкая Надзея Залаўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Reutskaia, Nadezhda Zalovna (Ravutskaya, Nadzieja Zalauna)
РЕУТСКАЯ Надежда Заловна
Judge of the Moscow district of Minsk

20. Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч, судзьдзя Партызанскага раённага суду Менску
Trubnikov, Nikolai Alekseievich (Trubnikau, Mikalai Alakseevich)
ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич
Judge of the Partizanskiy disctrict of Minsk
EN 2.2.2011 Official Journal of the European Union L 28/21

21. Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч, намесьнік генэральнага пракурора
Kuprianov, Nikolai Mikhailovich (Kupryianau, Mikalai Mikhailavich)
КУПРИЯНОВ Николай Михайлович
Deputy Prosecutor General

22. Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч, старшыня КДБ

Sukhorenko, Stepan Nikolaevich (Sukharenka, Stsiapan Mikalaevich)
СУХОРЕНКО Степан Николаевич
27.1.1957
Zdudichi, Gomel district, Здудичи Светлогорского района Гомельской области
Chairman of KGB

23. Дземянцей Васiль Iванавiч, першы намесьнік старшыні КДБ

Dementei, Vasili Ivanovich (Dzemiantsiei, Vasil Ivanavich)
ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович
First deputy, KGB

24. Козiк Леанiд Пятровiч, старшыня Фэдэрацыі прафсаюзаў

Kozik, Leonid Petrovich (Kozik, Leanid Piatrovich)
КОЗИК Леонид Петрович
13.7.1948
Borisov
Head of the Federation of Trade Unions

25. Каляда Аляксандар Мiхайлавiч, таршыня Берасьцейскай абласной выбарчай камісіі
Koleda, Aleksandr Mikhailovich (Kalada, Alaksandr Mikhailavich)
КОЛЕДА Александр Михайлович
Member, CEC

26. Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч, старшыня Гомельскай абласной выбарчай камісіі

Mikhasev, Vladimir Ilich (Mikhasiou, Uladzimir Iliich)
МИХАСЕВ Владимир Ильич
Сhairman of the CEC of the Gomel district

27. Лучына Леанiд Аляксандравiч, старшыня Гарадзенскай абласной выбарчай камісіі

Luchina, Leonid Aleksandrovich
ЛУЧИНА Леонид Александрович
18.11.1947
Minsk district
Сhairman of the CEC of the Grodno district

28. Карпенка Iгар Васiльевiч, старшыня Менскай гарадзкой выбарчай камісіі
Karpenko, Igor Vasilievich (Karpenka, Ihar Vasilievich)
КАРПЕНКО Игорь Васильевич
28.4.1964
Novokuznetsk, Russia Новокузнецк Кемеровской области, Россия
Head of Regional Election Commission (REC), Minsk City

29. Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч, старшыня Менскай абласной выбарчай камісіі
Kurlovich, Vladimir Anatolievich (Kurlovich, Uladzimir Anatolievich)
КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич
Сhairman of the CEC of the Minsk district

30. Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч, старшыня Магілёўскай абласной выбарчай камісіі
Metelitsa, Nikolai Timofeievich (Miatsielitsa, Mikalai Tsimafeevich)
МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич
Сhairman of the CEC of the Mogilev district

31. Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч, старшыня Віцебскай абласной выбарчай камісіі

Pishchulenok, Mikhail Vasilievich (Pishchulenak, Mikhail Vasilievich)
ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич
Сhairman of the CEC of the Vitebsk district

32. Рыбакоў Аляксей, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
Ribakov, Aleksei
РЫБАКОВ Алексей
Ul. Jesenina 31-1-104, Minsk
Judge of the Minsk Moskovsky District Court

33. Бортнiк Сяргей Аляксандравiч, дзяржаўны абвінаваўца

Bortnik, Sergei Aleksandrovich
БОРТНИК Сергей Александрович
28.5.1953
Minsk
Ul. Surganovo 80-263, Minsk
MP0469554
Public Prosecutor

34. Ясiновiч Леанiд Станiслававiч, судзьдзя Цэнтральнага Маскоўскага раённага суду Менску

Iasinovich, Leonid Stanislavovich
ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович
26.11.1961
Buchani, Vitebsk district
Ul. Gorovtsa 4-104, Minsk
MP0515811
Judge of the Minsk Tsentralny District Court

35. Мiгун Андрэй Аркадзевiч, дзяржаўны абвінаваўца

Migun, Andrei Arkadievich
МИГУН Андрей Аркадевич
5.2.1978
Minsk
UI. Goretskovo Maksima 53-16, Minsk
MP1313262
Public Prosecutor

36. Шэйман Віктар Уладзіміравіч, былы старшыня Рады Бясьпекі, спэцыяльны дарадца прэзыдэнта

Sheiman, Victor Vladimirovich
ШЕЙМАН Виктор Владимирович
26.5.1958
Grodno region,
Former Member of the Security Council, actually Special Assistant/Aid to the President

37. Навумаў Уладзімір Віктаравіч, міністар унутраных справаў

Naumov, Vladimir Vladimïrovich
НАУМОВ Владимир Владимирович
7.2.1956
Smolensk
Former Minister of Interior, actually Chairman of the National Hockey Federation

38. Паўлічэнка Дзьмітры Валер'евіч, камандзір брыгады спэцназу МУС
Pavlichenko, Dmitri Valeriyevich (Pavliuchenko, Dmitry)
Павличенко, Дмитрий Валериевич
1966
Vitebsk
Head of the Special Response Group at the ministry of Interior (SOBR)

39. Ярмошына Лідзія Міхайлаўна, старшыня Цэнтральнай выбарчай камісіі

Ermoshina, Lidia Mikhailovna (Yermoshina Lydia Mihajlovna)
ЕРМОШИНА Лидия Михайловна
29.1.1953
Slutsk (Minsk Region)
Chairwoman of the Central Election Commission of Belarus (CEC)

40. Падабед Юры Мікалаевіч, камандзір палка міліцыі спэцыяльнага прызначэньня

Podobed, Iuri Nikolaevich (Podobed Yuri Nikolaevich)
Подобед, Юрий Николаевич
5.3.1962
Slutsk (Minsk Region)
Unit for Special Purposes, Ministry of Interior’


АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫя 31-га студзеня 2011


1. Лукашэнка Віктар Аляксандравіч, памочнік прэзыдэнта ў пытаньнях нацыянальнай бясьпекі

Lukashenko, Viktor Aleksandrovich
Лукашенко Виктор Александрович
1976
Assistant/Aid to the President in National Security Affairs.

2. Базанаў Аляскандар Віктаравіч, дырэктар прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру

Bazanov, Aleksandr Viktorovich
Базанов Александр Викторович
Director, Information and Analytical Center of the President

3. Гусеў Аляксей Віктаравіч, першы намесьнік дырэктара прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
Gusev, Aleksei Viktorovich
Гусев Алексей Викторович
1st Deputy Director, Information and Analytical Center of the President

4. Крыштаповіч, Леў Еўстафьевіч, намесьнік дырэктара прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
Krishtapovich, Lev Efstafievich
Криштапович Лев Евстафьевич
Deputy Director, Information and Analytical Center of the President

5. Колас Алена Пятроўна, намесьніца дырэктара прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
Kolos, Elena Petrovna
Колос Елена Петровна
Deputy Director, Information and Analytical Center of the President

6. Макей Уладзімер Пятровіч, кіраўнік прэзыдэнцкай адміністрацыі

Makei, Vladimir Vladimirovich
МАКЕЙ Владимир Владимирович
August 5, 1958, Grodno region
Head of the President Adminstration

7. Янчэўскі Ўсевалад Вячаслававіч, памочнік прэзыдэнта, кіраўнік ідэалягічнага аддзелу прэзыдэнцкай адміністрацыі

Ianchevski, Vsevolod Viacheslavovich
ЯНЧЕВСКИЙ Всеволод Вячеславович
April 22, 1976, Borisov
Assistant to the President, Head of the Ideological Department of the President Administration

8. Мальцаў Леанід Сямёнавіч, сакратар Рады Бяспекі

Maltsev, Leonid Semenovich
МАЛЬЦЕВ Леонид Семенович
August 29, 1949, Vetenevka, Slonim raion, Grodno Region
Secretary of the Security Council

9. Цюрын Андрэй, кіраўнік прэзыдэнцкай службы бясьпекі

Tiurin, Andrei
Тюрин, Андрей
Head of the Security Detachment of the President

10. Іпатаў Вадзім Дзьмітрыевіч, намесьнік старшыні Цэнтральнай выбарчай камісіі

Ipatov, Vadim Dmitrievich
ИПАТОВ Вадим Дмитриевич
Deputy Chairperson, Central Electoral Commission (CEC)

11. Бушная Натальля Ўладзіміраўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
Bushnaia, Natalia Vladimirovna
Бушная, Наталья Владимировна
Member, CEC

12. Бушчык Васіль Васільевіч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
Bushchik, Vasili Vasilevich
Бущик, Василий Васильевич
Member, CEC

13. Кацуба, Сьвятлана Пятроўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
Katsubo, Svetlana Petrovna
Кацубо, Светлана Петровна
Member, CEC

14. Кісялёва Надзея Мікалаеўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
Kiseleva, Nadezhda Nikolaevna
Киселева, Надежда Николаевна
Member, CEC

15. Падаляк Эдуард Васільевіч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі

Podoliak, Eduard Vasilievich
Подоляк, Эдуард Васильевич
Member, CEC

16. Рахманава Марына Юр'еўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
Rakhmanova, Marina Iurievna
Рахманова, Марина Юрьевна
Member, CEC

17. Шчурок Іван Антонавіч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі

Shchurok, Ivan Antonovich
Щурок, Иван Антонович
Member, CEC

18. Кісялёў Анатоль Сямёнавіч, старшыня Берасьцейскай абласной выбарчай камісіі

Kiselev, Anatoli Semenovich
Киселев, Анатолий Семенович
Head of Regional Election Commission (REC), Brest Region

19. Крукоўскі, Вячаслаў Яфімавіч, старшыня Віцебскай абласной выбарчай камісіі
Kriukovski, Viacheslav Iefimovich
Крюковский, Вячеслав Ефимович
Head of Regional Election Commission (REC), Vitebsk Region

20. Стош Мікалай Мікалаевіч, старшыня Гомельскай абласной выбарчай камісіі
Stosh, Nikolai Nikolaievich
Стош, Николай Николаевич
Head of Regional Election Commission (REC), Gomel Region

21. Саўко Валерый Іосіфавіч, старшыня Гарадзенскай абласной выбарчай камісіі
Savko, Valeri Iosifovich
Савко, Валерий Иосифович
Head of Regional Election Commission (REC), Grodno Region

22. Васільеў Аляксей Аляксандравіч, старшыня Менскай абласной выбарчай камісіі
Vasiliev, Aleksei Aleksandrovich
Васильев, Алексей Александрович
Head of Regional Election Commission (REC), Minsk Region

23. Берастаў Валерый Васільевіч, старшыня Магілёўскай абласной выбарчай камісіі

Berestov, Valeri Vasilevich
Берестов, Валерий Васильевич
Head of Regional Election Commission (REC), Mogilev Region

24. Васілевіч Рыгор Аляксеевіч, генэральны пракурор

Vasilievich, Grigoriy Alekseievich
ВАСИЛЕВИЧ Григорий Алексеевич
February 13, 1955
Prosecutor General

25. Швед Андрэй Іванавіч, намесьнік генэральнага пракурора

Shved, Andrei Ivanovich
Швед Андрей Иванович
Deputy Prosecutor General

26. Лашын Аляксандар Міхайлавіч, намесьнік генэральнага пракурора
Lashin, Aleksandr Mikhailovich
Лашин, Александр Михайлович
Deputy Prosecutor General

27. Конан Віктар Аляксандравіч, намесьнік генэральнага пракурора

Konon, Viktor Aleksandrovich
Конон, Виктoр Александрович
Deputy Prosecutor General

28. Стук Аляксей Канстанцінавіч, намесьнік генэральнага пракурора

Stuk, Aleksei Konstantinovich
Стук, Алексей Константинович
Deputy Prosecutor General

29. Кукліс Мікалай Іванавіч, намесьнік генэральнага пракурора

Kuklis, Nikolai Ivanovich
Куклис, Николай Иванович
Deputy Prosecutor General

30. Хмарук Сяргей Канстанцінавіч, пракурор Берасьцейскай вобласьці

Khmaruk, Sergei Konstantinovich
Хмарук, Сергей Константинович
Prosecutor of the District of Brest

31. Дыско Генадзь Іосіфавіч, пракурор Віцебскай вобласьці
Dysko, Gennadi Iosifovich
Дыско, Генадий Иосифович
Prosecutor of the District of Vitebsk

32. Шаеў Валянцін Пятровіч, пракурор Гомельскай вобласьці
Shaiev, Valentin Pietrovich
Шаев, Валентин Петрович
Prosecutor of the District of Gomel

33. Марозаў Віктар Мікалаевіч, пракурор Гарадзенскай вобласьці
Morozov, Viktor Nikolaievich
Морозов, Виктор Николаевич
Prosecutor of the District of Grodno

34. Архіпаў Аляксандар Міхайлавіч, пракурор Менскай вобласьці

Arkhipov, Aleksandr Mikhailovich
Архипов, Александр Михайлович
Prosecutor of the District of Minsk

35. Сянькевіч Эдуард Аляксандар, пракурор Магілёўскай вобласьці

Sienkievich, Eduard Aleksandrovich
Сенькевич, Эдуард Александрович
Prosecutor of the District of Mogilev

36. Кулік Мікалай Мікалаевіч, гарадзкі пракурор Менску

Kulik, Nikolai Nikolaievich
Кулик, Николай Николаевич
Prosecutor of the City of Minsk

37. Дудкін Анатоль Канстанцінавіч, транспартны пракурор
Dudkin, Anatoli Konstantynovich
Дудкин, Анатолий Константинович
Prosecutor on Transport Issues of the Republic of Belarus

38. Драніца Аляксандар Мікалаевіч, вайсковы пракурор

Dranica, Aleksandr Nikolaievich
Драница, Александр Николаевич
General Army Prosecutor

39. Вілейчык Аляксандар Уладзіміравіч, першы намесьнік міністра юстыцыі

Vileichik, Aleksandr Vladimirovich
ВИЛЕЙЧИК Александр Владимирович
1964
First Deputy Minister of Justice

40. Ломаць Зянон Кузьміч, былы старшыня Камітэту дзяржкантролю

Lomat, Zenon Kuzmich
Ломать, Зенон Кузьмич
1944, Karabani
Former President of the State Control Committee

41. Куляшоў Анатоль Нілавіч, міністар унутраных спраў

Kuleshov, Anatoliy Nilovich
Кулешов Анатолий Нилович
1959
Minister of Interior

42. Пякарскі Алег Анатольевіч, першы намесьнік міністра унутраных спраў
Pekarski, Oleg Anatolievich
Пекарский, Олег Анатольевич
First Deputy Minister of Interior

43. Полудзень Яўген Яўгенавіч, намесьнік міністра унутраных спраў
Poludien, Evgeni Evgenievich
Полудень, Евгений Евгеньевич
Deputy Minister of Interior

44. Яўсееў Ігар Уладзіміравіч, камандзір АМАПу

Evseev, Igor Vladimirovich
Евсеев, Игорь Владимирович
Leader of the OMON operation team

45. Фармагей Леанід Канстанцінавіч, кіраўнік міліцыі Менскай вобласьці

Farmagey, Leonid Konstantinovich
ФАРМАГЕЙ, Леонид Константинович
1962
Militia Commander of the District of Minsk

46. Лукомскі Аляксандар Вялянцінавіч, камандзір спэцпадразьдзяленьня МУС па Менскай вобласьць

Lukomsky, Aleksandr Valentinovych
Лукомский, Александр Валентинович
Commander of the Special Regiment of Ministry of Interior of the District of Minsk

47. Зайцаў Вадзім Юр'евіч, старшыня КДБ

Zaicev, Vadim Iurievich
Зайцев, Вадим Юрьевич
1964
Head of the KGB

48. Дзядкоў Леанід Мікалаевіч, першы намесьнік старшыні КДБ, кіраўнік КДБ Віцебскай вобласьці

Dedkov, Leonid Nikolaevich
Дедков, Леонид Николаевич
First Deputy Head of the KGB, Head of the KGB of the District of Vitebsk

49. Бахматаў Ігар Андрэевіч, намесьнік старшыні КДБ

Bakhmatov, Igor Andreevich
Бахматов, Игорь Андреевич
Deputy Head of the KGB

50. Церцель Іван Станіслававіч, намесьнік старшыні КДБ
Tertiel, Ivan Stanislawovich
Тертель Иван Станиславович
Deputy Head of the KGB

51. Смаленскі Ігар Зіноўевіч, намесьнік старшыні КДБ
Smolenski, Nikolai Zinovievich
Смоленский, Николай Зиновьевич
Deputy Head of the KGB

52. Вегера Віктар Паўлавіч, былы першы
намесьнік старшыні КДБ
Vegera, Victor Pavlovich
Вегера Виктор Павлович
Former First Deputy Head of the KGB

53. Свораб Мікалай Канстанцінавіч,
былы намесьнік старшыні КДБ
Svorob, Nikolai Konstantinovich
Свороб, Николай Константинович
Former Deputy Head of the KGB

54. Трацьцяк Пётр, намесьнік старшыні КДБ

Tretiak, Piotr
Третьяк, Петр
Deputy Head of the KGB

55. Захараў Аляксей Іванавіч, кіраўнік упраўленьня контраразьведкі КДБ

Zakharov, Aleksei Ivanovich
Захаров, Алексей Иванович
Head of Counter-intelligence Board of the KGB

56. Талсташоў Аляксандар Алегавіч, кіраўнік упраўленьня КДБ па абароне канстытуцыйнага ладу і супрацьдзеяньні тэрарызму

Tolstashov, Aleksandr Olegovich
Толсташов Александр Олегович
Head of the KGB Board on Protection of the Constitutional Order and Fight Against Terrorism

57. Русак Віктар, кіраўнік упраўленьня КДБ па эканамічнай бясьпецы

Rusak, Viktor
Русак, Виктор
Head of the KGB Board on Economic Security

58. Юрата Віктар, кіраўнік упраўленьня КДБ па дзяржаўных камунікацыях

Yurata, Viktor
Юрата, Виктор
Head of the KGB Board on State Communications

59. Варапаеў Ігар Рыгоравіч, былы кіраўнік упраўленьня КДБ па дзяржаўных камунікацыях

Voropaev, Igor Grigorievich
Воропаев Игорь Григорьевич
Former Head of the KGB Board on State Communications

60. Калач Уладзімір Вікатаравіч, былы кіраўнік КДБ Менскай вобласьці

Kalach, Vladimir Viktorovich
Калач Владимир Викторович
Former Head of the KGB of the District of Minsk

61. Бусько Ігар Яўгенавіч, кіраўнік КДБ Берасьця

Busko, Igor Evgenievich
Бусько Игорь Евгеньевич
Head of the KGB of the City of Brest

62. Корж Іван Аляксеевіч, кіраўнік КДБ Горадні
Korzh, Ivan Aleksieevich
Корж Иван Алексеевич
Head of the KGB of the City of Grodno

63. Сяргеенка Ігар Пятровіч, кіраўнік КДБ Магілёва
Sergeenko, Igor Petrovich
Сергеенко Игорь Петрович
Head of the KGB of the City of Mogilev

64. Герасіменка Генадзь Анатольевіч, кіраўнік КДБ Віцебска

Gerasimenko, Gennadiy Anatolievich
Герасименко Геннадий Анатольевич
Head of the KGB of the City of Vitebsk

65. Ляскоўскі Іван Анатольевіч, кіраўнік КДБ Гомеля

Leskovski, Ivan Anatolievich
Лесковский Иван Анатольевич
Former Head of the KGB of the City of Gomel

66. Маслакоў Валеры, кіраўнік упраўленьня разьведкі КДБ

Maslakov, Valeri
Маслаков Валерий
Head of the KGB Board of Intelligence

67. Сяргей Волкаў, былы кіраўнік упраўленьня разьведкі КДБ

Volkov, Sergei
Волков Сергей
Former Head of the KGB Board of Intelligence

68. Жадобін Юры Віктаравіч, міністар абароны

Zhadobin, Iuri Viktorovich
ЖАДОБИН Юрий Викторович
November 14, 1954
Minister of Defence

69. Крашэўскі Віктар, кіраўнік галоўнага разьведвальнага ўпраўленьня Ўзброеных сілаў
Krashevski, Victor
КРАШЕВСКИЙ Виктор
Head of the GRU

70. Ананіч Лілія Станіславаўна, першая намесьніца міністра інфармацыі
Ananich, Lilya Stanislavovich
АНАНИЧ Лилия Станиславовна
1960
First Deputy Minister of Information

71. Лапцёнак Ігар Мікалаевіч, намесьнік міністра інфармацыі

Laptienok, Igor Nikolaevich
ЛАПТЕНОК Игорь Николаевич
1961
Deputy Head Minister of Information

72. Давыдзька Генадзь Браніслававіч, кіраўнік дзяржаўнага тэлебачаньня

Davydko, Gennadi Bronislavovich
Давидко, Геннадий Брониславович
President of the State TV

73. Казіятка Юры Васільевіч, генэральны дырэктар ЗАТ "Столичное телевидение"

Koziatko, Iuri Vasilievich
КОЗИЯТКО Юрий Васильевич
1964, Brest
General Director of the „Stolichnoe Televidenie”

74. Якубовіч Павел Ізотавіч, галоўны рэдактар газэты "Советская Белоруссия"

Yakubovich, Pavel Izotovich
ЯКУБОВИЧ Павел Изотович
September 23, 1946
Editor-in-Chief of “Sovietskaia Belarus”

75. Лемяшонак Анатоль Іванавіч, галоўны рэдактар газэты "Рэспубліка"

Lemeshenok, Anatoli Ivanovich
ЛЕМЕШЕНОК Анатолий Иванович
Editor-in-Chief of „Republika”

76. Пракопаў Юры, журналіст першага дзяржаўнага тэлеканалу, мае ўплывовую функцыю

Prokopov, Iuri
Прокопов Юрий
Journalist of the state TV channel “Pervi” (№ 1) with senior and influential position

77. Міхальчанка Аляксей, журналіст дзяржаўнага тэлеканалу ОНТ, мае ўплывовую функцыю
Mikhalchenko, Aleksei
Михальченко Алексей
Journalist of the state TV channel ONT with senior and influential position

78. Таранда Аляксандар Міхайлавіч, намесьнік рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
Taranda, Aleksandr Mikhailovich
Таранда Александр Михайлович
Deputy Editor of the paper “Sovietskaia Belarus”

79. Гардзіенка Сяргей Аляксандравіч, намесьнік рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
Gordienko, Sergei Aleksandrovich
Гордиенко Сергей Александрович
Deputy Editor of the paper “Sovietskaia Belarus”

80. Тарапецкая Галіна Міхайлаўна, намесьніца рэдактара газэты "Советская Белоруссия"

Toropetskaia, Galina Mikhailovna
Торопецкая Галина Михайловна
Deputy Editor of the paper “Sovietskaia Belarus”

81. Шадрына Ганна Станіславаўна,
намесьніца рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
Shadrina, Anna Stanislavovna
Шадрина Анна Станиславовна
Deputy Editor of the paper “Sovietskaia Belarus”

82. Жук Дзьмітрый, генэральны дырэктар дзяржаўнага агенцтва навінаў БЕЛТА

Zhuk, Dmitri
Жук Дмитрий
Director General (CEO) State News Agency BIELTA

83. Гігін Вадзім, галоўны рэдактар часопісу "Беларуская Думка"

Gigin, Vadim
Гигин Вадим
Editor-in-Chief, „Belorusskaia Dumka” monthly review

84. Абламейка Сяргей Уладзімеравіч, рэктар Беларускага дзяржаўнага ўнівэрсытэту

Ablameiko, Sergei Vladimirovich
Абламейко, Сергей Владимирович
Rector, Belorusian State University

85. Сірэнка Віктар Іванавіч, галоўны хірург менскага шпіталю хуткай дапамогі

Sirenko, Victor Ivanovich
Сиренко Виктор Иванович
Chief Surgeon of the Minsk Emergency Hospital

86. Ананіч Алена Мікалаеўна, судзьдзя Першамайскага раённага суду Менску

Ananich, Alena Nikolaevna
Ананич Елена Николаевна
Judge at the Pervomaysky Rayon Court of the city of Minsk

87. Равінская Тацьцяна Міхайлаўна, судзьдзя Першамайскага раённага суду Менску
Revinskaia, Tatiana Vladimirovna
Ревинская Татьяна Владимировна
Judge at the Pervomaysky Rayon Court of the city of Minsk

88. Есьман Валеры Аляксандравіч, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску

Esman, Valeri Aleksandrovich
Есьман Валерий Александрович
Judge at the Central Rayon Court of the city of Minsk

89. Бычко Аляксей Віктаравіч, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
Bychko, Aleksey Viktorovich
Бычко Алексей Викторович
Judge at the Central Rayon Court of Minsk

90. Хаданевіч Аляксандар Аляксандравіч, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
Hodanevich, Aleksandr Aleksandrovich
Ходаневич Александр Александрович
Judge at the Central Rayon Court of the city of Minsk

91. Ясяновіч Леанід, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
Iasenovich, Leonid
Ясенович Леонид
Judge at the Central Rayon Court of the city of Minsk

92. Бараноўскі Андрэй Фёдаравіч, судзьдзя Партызанскага раённага суду Менску

Baranovski, Andrei Fedorovich
Барановский Андрей Федорович
Judge at the Partisanski Rayon Court of the city of Minsk

93. Ціцянкова Алена Віктараўна, судзьдзя Партызанскага раённага суду Менску
Titenkova, Elena Victorovna
Титенкова Елена Викоровна
Judge at the Partisanski Rayon Court of the city of Minsk

94. Тупік Вера Міхайлаўна, судзьдзя Ленінскага раённага суду Менску

Tupik, Vera Mikhalevna
Тупик Вера Михайловна
Judge at the Leninski Rayon Court of the city of Minsk

95. Някрасава Алена Цімафееўна, судзьдзя Завадзкога раённага суду Менску

Nekrasova, Elena Timofeevna
Некрасова Елена Тимофеевна
Judge at the Zavadski Rayon Court of the city of Minsk

96. Лапцева Алена Вячаславаўна, судзьдзя Завадзкога раённага суду Менску
Lapteva, Elena Viacheslavovna
Лаптева Елена Вячеславовна
Judge at the Zavadski Rayon Court of Minsk

97. Балаўнёў Мікалай Васільевіч, судзьдзя Завадзкога раённага суду Менску
Bolovnev, Nikolai Vasilevich
Боловнев Николай Васильевич
Judge at the Zavadski Rayon Court of the city of Minsk

98. Казак Віктар Уладзімеравіч, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Kazak, Victor Vladimirovich
Казак Виктор Владимирович
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

99. Шылько Алена Мікалаеўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
Shilko, Elena Nikolaevna
Шилько Елена Николаевна
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

100. Сімахіна Любоз Сяргееўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Simahina, Liubov Sergeievna
Симахина Любовь Сергеевна
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

101. Кузьняцова Натальля Анатольеўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Kuznietsova, Natalia Anatolievna
Кузнецова Наталья Анатольевна
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

102. Целіца Лідзія Фёдараўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Telitsa, Lidia Fedorovna
Телица Лидия Федоровна
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

103. Чарняк Алена Леанідаўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
Cherniak, Elena Leonidovna
Черняк Елена Леонидовна
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

104. Шастакоў Юры Валер'евіч, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Shestakov, Iuri Valerievich
Шестаков Юрий Валерьевич
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

105. Матыль Тацьцяна Яраславаўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Motyl, Tatiana Iaroslavovna
Мотыль Татьяна Ярославовна
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

106. Хаткевіч Яўген Віктаравіч, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску

Khatkevich, Evgeni Viktorovich
Хаткевич Евгений Викторович
Judge at the Moskovski Rayon Court of the city of Minsk

107. Гусакова Вольга Аркадзьдзеўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
Gusakova, Olga Arkadievna
Гусакова Ольга Аркадьевна
Judge at the Oktiabrski Rayon Court of Minsk

108. Шаграй Рыта Пятроўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску

Shargai, Rita Petrovna
Шаграй Рита Петровна
Judge at the Oktiabrski Rayon Court of the city of Minsk

109. Мітраховіч Ірына Аляксееўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
Mitrakhovich, Irina Alekseievna
Митрахович Ирина Алексеевна
Judge at the Oktiabrski Rayon Court of the city of Minsk

110. Пратасавіцкая Наталья Ўладзіміраўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
Protosovitskaia, Natalia Vladimirovna
Протосовицкая Наталья Владимировна
Judge at the Oktiabrski Rayon Court of Minsk

111. Лапко Максім Фёдаравіч, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
Lapko, Maksim Fedorovich
Лапко Максим Федорович
Judge at the Oktiabrski Rayon Court of the city of Minsk

112. Варэнік Натальля Сямёнаўна, судзьдзя Фрунзэнскага раённага суду Менску
Varenik, Natalia Semenovna
Вареник Наталья Семеновна
Judge at the Frunzenski Rayon Court of the city of Minsk

113. Жукоўская Жанна Аляксееўна, судзьдзя Фрунзэнскага раённага суду Менску
Zhukovskaia, Zhanna Alekseievna
Жуковская Жанна Алексеевна
Judge at the Frunzenski Rayon Court of the city of Minsk

114. Самалюк Ганна Валер'еўна, судзьдзя Фрунзэнскага раённага суду Менску
Samoliuk, Anna Valerievna
Самолюк Анна Валерьевна
Judge at the Frunzenski Rayon Court of the city of Minsk

115. Лукашэнка Дзьмітры Аляксандравіч, бізнэсовец, актыўны ўдзельнік фінансавых апэрацый з удзелам сям'і Лукашэнак

Lukashenko, Dmitri Aleksandrovich
Лукашенко Дмитрий Александрович
Businessman, active participation in financial operations involving the Lukashenko family

116. Шугаеў Сяргей, намесьнік старшыні КДБ ад 15.01.2010

Shugaiev, Sergei
Шугаев, Сергей
Deputy Head of the KGB since 15.01.2010

117. Кузьняцоў Ігар, кіраўнік Цэнтру падрыхтоўкі КДБ ад 15.01.2010

Kuzniecov, Igor
Кузнецов, Игорь
Head of State KGB Training Center since 15.01.2010
XS
SM
MD
LG