Лінкі ўнівэрсальнага доступу

Сьпіс затрыманых, пацярпелых і асуджаных (абнаўляецца)


Калі Вы маеце нейкую інфармацыю пра затрыманых, пакідайце інфармацыю на сайце альбо лістуйце на электронную пошту rferl.minsk@gmail.com
  1. Агеева Ірына
  2. Агрыйцовіч Алексей
  3. Адамовіч Славамір
  4. Акуліч Аляксей (15 сутак, Савецкі суд, Жодзіна)
  5. Алебовіч Александрына (10 сутак, моцна зьбітая)
  6. Альшэўскі Зміцер
  7. Аляшчук Раман
  8. Анішчанка Сяргей
  9. Анянкоў Сяржук (БХД)
  10. Акушэвіч Віктар (12 сутак, Жодзіна)
  11. Арцыбашаў Аляксандр (у шпіталі)
  12. Асанаў Андрэй
  13. Астаф’еў Аляксандр (Расея)
  14. Атакулава Людвіся
  15. Атанамановіч Міхаіл
  16. Атрошчанкаў Аляксандар
  17. Ахрэменка (Першамайскі суд, асуджаны)
  18. Ашурак Вітольд Міхайлавіч -- 10 сутак (Акрэсьціна)
  19. Багінская Ніна
  20. Бадзейка Святлана
  21. Байкова Марыя
  22. Бакіноўскі Андрэй (10 сутак)
  23. Балцэвіч Алег, 10 сутак, Жодзіна.
  24. Бандарэнка Зьміцер
  25. Бандарчук Дзмітрый (давераная асоба Някляева, Горадня, 8 сутак, Жодзіна)
  26. Баранаў Аляксандр (бухгалтар шпіталю МУС Беларусі)
  27. Баркоўскі Павал (Менск, 15 сутак)
  28. Барсукоў Міхаіл (Жодзіна)
  29. Барсукоў Сяргей (Жодзіна)
  30. Барэйчук Святлана
  31. Бакура Юрый (затрыманы 21.12 у Берасьці)
  32. Батура (Першамайскі суд, асуджаны)
  33. Батусевіч Андрэй
  34. Бачыла Ўлад
  35. Баштавы Антон (Жодзіна)
  36. Башык Дзмітрый
  37. Бельская Ганна
  38. Белы Яўген
  39. Берыдзэ Тарніке (БГЭУ, апошні раз бачылі з разьбітай галавой ля Дому Ўраду, тэлефон адключаны, 10 сутак, Першамайскі суд)
  40. Бобры Яўген (Жодзіна)
  41. Богдан Ілля
  42. Бойка Яўген (з Магілеву, Жодзіна)
  43. Браткевіч Алег
  44. Брыленка ?
  45. Брэус Арцём (грамадзянін Расеі і Эстоніі)
  46. Бублікава Тацяна
  47. Будзееў Мікалаў
  48. Буланаў Дзмітрый (Менск) рассечаная галава
  49. Булойчык Алесь (10 сутак, Жодзіна)
  50. Бура Аляксей (узрост 19 год, знаходзіцца ў Жодзіна)
  51. Бурбо Андрэй (10 сутак, Першамайскі суд)
  52. Бурмістраў Аляксандр (Расея, знаходзіцца ў Жодзіна)
  53. Бусько Яўген (Жодзіна)
  54. Бычкоўскі Максім (Жодзіна)
  55. Бядко Іван (Слонім)
  56. Вайнова Марыя
  57. Вайткевiч Iгар (15 сутак, Жодзіна)
  58. Валодчанка Анатоль (Жодзіна)
  59. Ванчук Вадзім
  60. Варончанка Аляксей (Жодзіна)
  61. Варыводскi Аляксей – 10 сутак
  62. Васілевіч Натальля (суд Маскоўскага раёна, 15 сутак, у Жодзіна, перавялі ў Менск на в.Скарыны)
  63. Васіленка А. (Жодзіна)
  64. Васільева Алена
  65. Васьковіч Яўген (БХД, з Бабруйску)
  66. Васянкоў Максім (Жодзіна)
  67. Вейкуць Дзьмітрый (Жодзіна)
  68. Вількін Андрэй (Жодзіна)
  69. Вільтоўскі Павал (10 сутак)
  70. Вінаградаў Віталь Дзьмітрыевіч (10 сутак, Жодзіна)
  71. Воўкаў Максім
  72. Вохмінцаў Дзмітрый (студэнт зь Віцебску, грамадзянін Расеі, 15 сутак, Савецкі суд)
  73. Гавва Дзяніс (10 сутак, Жодзіна)
  74. Гайдук Віталь
  75. Галко Вольга (штраф)
  76. Галко Дзмітрый (10 сутак, Жодзіна)
  77. Гаравы Сяргей (від на жыхарства, працуе ў Жлобіне, знаходзіцца ў Жодзіна)
  78. Гардзіенка Кацярына
  79. Гатоўчыц Генадзь
  80. Гаўрылаў Алег
  81. Гладкі Яўген, ноч трымалі ў маскоўскім РУУСе
  82. Глушчук Раман
  83. Гнедчык Алег
  84. Гораў (Першамайскі суд, асуджаны)
  85. Грыбоўская Таццяна (Першамайскі суд)
  86. Губская Ірына
  87. Гудзень Дыяна (штраф 30 базавых)
  88. Гулак Алег
  89. Гуляк Віталь
  90. Гурыновіч Іван
  91. Гусева Жана
  92. Дайнэка Зьміцер (апошні раз выходзіў на сувязь каля 01.30 20 снежня. Казаў што знаходзіцца ў аўтазаку, у якім акрамя яго яшчэ 67 чалавек і што аўтазак зь ім прыгналі на Акрэсьціна, так і кінулі на ноч разам з зачыненымі людзьмі)
  93. Дайняк Ганна
  94. Дашкевіч Андрэй
  95. Дашкевіч Віктар Віктаравіч (1948 г.р., г. Капыль, сябра БХД, інвалід 2
    гр. - штраф 30 б.в. (1050000 руб) Кастрычніцкі суд)
  96. Дашкевіч Вячаслаў (15 сутак Акрэсьціна, Савецкі суд)

  97. Дрозд Зьміцер (10 сутак, Жодзіна)
  98. Дрозд Аляксей (10 сутак)
  99. Дрыленка Натальля, затрыманая ў штабе Някляева
  100. Дубенін Аляксандр
  101. Дубіцкі Андрэй
  102. Дубовік Алена
  103. Дыянаў Вячаслаў
  104. Елісееў Андрэй
  105. Еўдакімаў Аляксей (Расея)
  106. Жахавец Ільля (Акрэсьціна)
  107. Задзер Ганна
  108. Задзяркоўскі А. (Першамайскі суд, 10 сутак)
  109. Залешчук Раман
  110. Заміроўскі Вадзім, журналіст "БелГазеты"
  111. Занкевіч Аляксандр (Першамайскі суд, 10 сутак)
  112. Зебракова Вераніка
  113. Зябскі Сяргей
  114. Ігнатовіч Руслан
  115. Ігнатовіч Уладзь (шпіталь хуткай дапамогі)
  116. Ігнаценка Зьміцер (забралі з дому, з ложку)
  117. Ількевіч Аляксандр (10 сутак, Акрэсьціна)
  118. Істомін Юры
  119. Кабара Віталь
  120. Кавалёў Сяргей
  121. Кавалькоў М.Г. (10 сутак, Першамайскі суд)
  122. Казец Аляксандр
  123. Казлоў Сяргей
  124. Каляда Наталля
  125. Кандратовіч Арцём (10 сутак, Першамайскі суд)
  126. Кандрацьеў Яўген
  127. Капцюг Зміцер (Вілейка) (10 сутак, Першамайскі суд)
  128. Караўка Яўген (Савецкі суд)
  129. Кароткі Сяргей
  130. Кастусёў Рыгор (адпушчаны з СІЗА КДБ)
  131. Кастусёў Андрэй (сын палітыка)
  132. Коўтун Аляксей (15 сутак, Жодзіна)
  133. Кахно Герман
  134. Кашнярова Ганна
  135. Каштэлян Вольга (10 сутак)
  136. Кім Андрэй
  137. Кім Тацяна.
  138. Клачкоў Сяргей (Кастрычніцкі суд)
  139. Клімко Анастасія (АГП)
  140. Клімко Кацярына, затрыманая ў штабе Някляева (10 сутак, Першамайскі суд)
  141. Клышэйка Вадзім
  142. Клюеў Сяргей (15 сутак, Акрэсьціна)
  143. Кляткевіч Аляксандр (Менск)
  144. Кніга Анастасія
  145. Кобрусеў Дзяніс (вайсковы шпіталь)
  146. Колбун Максім (10 сутак)
  147. Коўшык Дзіяна
  148. Кравец Арцём
  149. Крапівіна Надзея, Горадня (12 сутак, Менск, вул Скарыны 20)

  150. Красноў Мікіта
  151. Красуцкая Варвара (у шпіталі з чэрапна-мазгавой траўмай)
  152. Краўчанка Аляксандра
  153. Крылова Марта
  154. Кузмін Арцём
  155. Кузняцоў Ілля
  156. Кукалеў Сяргей
  157. Куліч Мікалай (Расея)
  158. Курза Дзмітрый
  159. Куўшынаў Аляксандр
  160. Куўшынаў Віктар
  161. Кучынскі Барыс (Слонім)
  162. Лагвіновіч Ян (рассечана галава, зламана рука, Маладэчна)
  163. Ладыка Аляксандр (журналіст)
  164. Лазарава Анастасія
  165. Лазараў Пётр (асуджаны, Першамайскі суд)
  166. Лашкевіч Кастусь (адпушчаны)
  167. Лашкевіч Юрась
  168. Лугін Андрэй (10 сутак)
  169. Лыскавец Павел (15 сутак)
  170. Лябедзька Анатоль (затрыманы дома)
  171. Лядоўскі Андрэй (шпіталь)
  172. Лядскі Сяргей
  173. Лялевіч Ян
  174. Мазураў А.В. (10 сутак, Першамайскі суд)
  175. Макаеў Аляксандар (Старшыня Каардынацыйнай рады ІП Менска, асуджаны, 15 сутак – Жодзіна)
  176. Макаранка Адам
  177. Макарэвіч Андрэй
  178. Максіменка Раман
  179. Максіменка І.В. (10 суд, Першамайскі суд)
  180. Малалеткін Сяргей – выбілі зубы нагой
  181. Маржэўская Вольга (Літва)
  182. Маркоўцаў Павал
  183. Марозаў Леанід (Украіна)
  184. Мартынаў Віктар
  185. Мартынаў Сяргей (Магілёў)
  186. Марчук Ілля Юр'евіч (на Акрэсьціна)
  187. Марчык С.Г. (15 сутак)
  188. Масленнікаў Фёдар
  189. Масюк Сяргей
  190. Мацвееў Ігар (Менск)
  191. Мацукевіч Леанід (10 сутак, Першамайскі суд)
  192. Мельнікаў Пётр (далі 15 сутак)
  193. Мельнічэнка Антон (Гомель)
  194. Менахаў ?
  195. Мірзаянаў Фёдар
  196. Міхалап Павел (15 сутак, Акрэсьціна)
  197. Міхееў Леў, Заслаўе
  198. Мыслівец Ігар (15 сутак, Жодзіна)
  199. Мялешка Марыя
  200. Мяцельская Яніна
  201. Навумаў Віктар Віктаравіч (12 сутак, Ленінскі суд)
  202. Навумаў Аляксандар (15 сутак, Цэнтральны суд)
  203. Наркевіч Алесь, моцна зьбіты
  204. Насута Арцём
  205. Несьцер Алег (10 сутак, Жодзіна)
  206. Несьцярэнка Марат (Берасьце)
  207. Неўдах Максім (15 сутак)
  208. Нізамаў Алег
  209. Нікіценка Руслан (Гомель)
  210. Новікаў Іван (студэнт 4 курса БДУ фізычнага факультэта, 10 сутак, Першамайскі суд)
  211. Носава Святлана (спярша шпіталь, затым РАУС Савецкага раёну, прысуд 10 сутак – Менск, Скарыны 20)
  212. Някляеў Уладзімір
  213. Пабчанка Аляксандра
  214. Пазняк Андрэй
  215. Палуйчык Сяргей
  216. Палушын Канстанцін (10 сутак)
  217. Палянскі МІхаіл Віктаравіч (10 сутак, Жодзіна, суд Ленінскага раёну)
  218. Панкавец Святлана
  219. Панкавец Ірына
  220. Паньковіч Ігар
  221. Парфянкоў Васіль (пераломы, шпіталь)
  222. Патапчык Юрый Аляксандравіч (10 сутак, Жодзіна, суд Цэнтральнага раёну)
  223. Патупчык Мікіта
  224. Паўлаў Яўген (1989 г.н)
  225. Паўлоўская Марыля
  226. Паходня Мікалай (10 сутак)
  227. Пачобут Андрэй (адпушчаны)
  228. Паўлаў Анатоль (давераная асоба Раманчука)
  229. Паўлюкевіч Сяргей Віктаравіч
  230. Пашковіч Ігар
  231. Перфільева Кацярына
  232. Петракоўская Вікторыя
  233. Петракоўскі Васіль Васільевіч
  234. Пілецкі Алесь, журналіст "Нашай нівы" (зьбіты)
  235. Праватвораў Вадзім
  236. Пуліновіч Аляксей
  237. Пякарчык Сяргей (13 сутак)
  238. Пятніцкі Аляксандар (13 сутак)
  239. Пятрэнка Міхаіл (10 сутак, Першамайскі суд)
  240. Пятрушын Сергей (11 сутак, Жодзіна)
  241. Рабашкіна Святлана
  242. Рабуха Віктар
  243. Радзівонаў Арцём
  244. Раманчук Артур (15 сутак)
  245. Раткевiч Антон Iгаравіч (10 сутак)
  246. Раткевiч Дзмiтрый Iгаравіч (11 сутак)
  247. Рыбачэнка Анастасія (грамадзянка Расеі, 15 сутак, абвесьціла галадоўку, Савецкі суд)
  248. Рымашэўская Юля (13 сутак, прэс-сакратарка Някляева)
  249. Рымашэўскі Віталь (затрыманы паўторна)
  250. Рубан Аляксандр
  251. Русакевіч Яна, акцёр "Свабоднага тэатру"
  252. Русінаў Сяргей (10 сутак, Першамайскі суд)
  253. Савіч Уладзімір (Вілейка)
  254. Сакевіч Крысціна Вячаславаўна
  255. Сакрэт Яўген
  256. Саламаха Андрэй (Вілейка) (10 сутак)
  257. Саннікаў Андрэй – кандыдат у прэзідэнты
  258. Сапранеўская Дар’я
  259. Сай Сяржук (БХД, 10 сутак, Жодзіна)
  260. Саўка Зміцер
  261. Сачыўка Сяргей
  262. Севярынец Павел
  263. Серабракова Вераніка (10 сутак)
  264. Серада Аляксей
  265. Саўчук Арцём (10 сутак Акрэсьціна)
  266. Сіўчык Ганна
  267. Сідарэвіч Кацярына (30 базавых, Кастрычніцкі суд)
  268. Скок Аляксей (10 сутак, Першамайскі суд, Жодзіна)
  269. Скрэбунова Аліна
  270. Снапкова Ірына, жыхарка вёскі Ермаловічы Бялыніцкага раёну Магілёўскай вобласьці
  271. Собаль Алесь – 10 сутак, Жодзіна
  272. Сьлядзеўская Кацярына
  273. Сташулёнак Вераніка
  274. Суслава Аляксандра
  275. Сухадульскі Іван
  276. Сухаверхі Аляксандар (10 сутак, Кастрычніцкі суд)
  277. Сухарэвіч Дзяніс
  278. Сушкевіч Аляксандр
  279. Сушкевіч Вадзім (Менск)
  280. Сыракваш Андрэй (15 сутак, Жодзіна, студэнт БДУ, пагроза адлічэньня)
  281. Сямёнаў Максім (Менск)
  282. Сяргеенка Мікола
  283. Сяргееў Уладзь
  284. Сячко Ігар
  285. Талькоўскі Юры (Маладзечна)
  286. Тарабонда Аляксандр (Беразіно)
  287. Тарасюк Ян (Ваўкавыск)
  288. Тобаль Аляксей
  289. Трафімава Марына (Гродна)
  290. Турчэняк Канстанцін
  291. Удодаў Аляксандр
  292. Уласаў Яўген (12 сутак, Акрэсьціна)
  293. Урублеўскі (20 год, Маладэчна, грамадзянін Нямеччыны)
  294. Урыўскі Аляксандр (10 сутак)
  295. Ухналёў Пятро (моцна зьбіты, не затрыманы)
  296. Файзулін Вячаслаў (10 сутак, Акрэсьціна)
  297. Федарук Зміцер
  298. Федарук Сяргей (10 сутак)
  299. Фядорчанка Зьміцер
  300. Фядута Аляксандар
  301. Хадановіч Сяргей
  302. Халадовіч Станіслаў (Івацэвічы)
  303. Халіп Ірына – журналістка, жонка А. Саньнікава
  304. Халезін Мікалай
  305. Хаменка Анатоль
  306. Хамічэнка Ўладзімір
  307. Хвасцюк Арцём (15 сутак, Савецкі суд, Акрэсьціна)
  308. Хмараў Сяргей
  309. Цыбарт Аліна (17 гадоў, Баранавічы)
  310. Цыбульскі Андрэй
  311. Цяжарная жанчына, імя і прозьвішча невядомыя
  312. Цяцёркін Мікалай
  313. Чайчыц Вольга
  314. Чарнец Канстанцін разам з жонкай Ганнай (штраф)
  315. Чарухін Канстанцін
  316. Чарухіна Анна
  317. Чучвал Сяргей
  318. Чэмесава Аляксандра
  319. Шагун Андрэй
  320. Шаламіцкі Павел
  321. Шамбалава Тацяна (Магілёў)
  322. Шаруба Ганна
  323. Шарэнда (затрыманы 21.12 у Берасьці)
  324. Шастаковіч Соф’я Аляксандраўна (пенсіянерка)
  325. Шаўчэнка Арцём Аляксандравіч (Менск)
  326. Шацікава Крысьціна
  327. Шкабара Віталь (10 сутак)
  328. Шкут Аляксандр
  329. Шпакрышкаў Юрась
  330. Шурхай (затрыманы 21.12 у Берасьці)
  331. Шыхсефіеў Цімур
  332. Шэін Аляксей (12 сутак)
  333. Юхновіч В
  334. Ючкавіч Аксана
  335. Язерскі Сяргей
  336. Якаўлеў Сяргей
  337. Якіменка Яўген
  338. Януковіч Алена
  339. Ярашэвіч Ірына, памочнік рэжысёра ў "Свабодным тэатры"
  340. Яроменак Уладзімер
  341. Яцкаў Усевалад

ГЛЯДЗІЦЕ таксама больш поўны СЬПІС на сайце ПРАВААБАРОНЧАГА ЦЭНТРУ "ВЯСНА"

Паказаць камэнтары

XS
SM
MD
LG