Лінкі ўнівэрсальнага доступу

Сьпіс неўязных чыноўнікаў


Сьпіс беларускіх чыноўнікаў, якім быў забаронены ўезд у краіны Эўразьвязу


У першапачатковым сьпісе былі асобы, якіх падазравалі ў датычнасьці да зьнікненьняў людзей:

1. Уладзімер Навумаў, міністар унутраных спраў
2. Віктар Шэйман, былы кіраўнік Адміністрацыі прэзыдэнта.
3. Юры Сівакоў, тагачасны міністар спорту і турызму
4. Дзьмітры Паўлічэнка, тагачасны камандзір брыгады спэцназу ўнутраных войскаў.

У сьнежні 2004 году пасьля парлямэнцкіх выбараў і рэфэрэндуму да сьпісу дадаліся яшчэ дзьве асобы:

5. Лідзія Ярмошына, старшыня Цэнтральнай выбарчай камісіі
6. Юры Падабед, тагачасны начальнік менскага АМАПу.

Пасьля прэзыдэнцкіх выбараў 2006 году да сьпісу дадаліся:

7. Аляксандр Лукашэнка, прэзыдэнт
8. Генадзь Нявыглас, тагачасны кіраўнік Адміністрацыі прэзыдэнта
9. Натальля Пяткевіч, намесьніца кіраўніка Адміністрацыі прэзыдэнта
10. Анатоль Рубінаў, першы намесьнік кіраўніка Адміністрацыі прэзыдэнта
11. Алег Праляскоўскі, тагачасны начальнік ідэалягічнай управы Адміністрацыі прэзыдэнта
12. Аляксандр Радзькоў, міністар адукацыі
13. Уладзімер Русакевіч, міністар інфармацыі
14. Віктар Галаванаў, міністар юстыцыі
15. Аляксандр Зімоўскі, старшыня Белтэлерадыёкампаніі
16. Уладзімер Канаплёў, тагачасны сьпікер Палаты прадстаўнікоў
17. Мікалай Чаргінец, чалец Савета Рэспублікі
18. Сяргей Касьцян, дэпутат Палаты прадстаўнікоў
19. Міхаіл Орда, дэпутат Палаты прадстаўнікоў
20. Мікалай Лазавік, сакратар ЦВК
21. Пётар Міклашэвіч, тагачасны генэральны пракуро
22. Алег Сьліжэўскі, начальнік управы грамадзкіх аб’яднаньняў Міністэрства юстыцыі
23. Аляксандр Харытон, галоўны спэцыяліст управы грамадзкіх аб’яднаньняў Міністэрства юстыцыі
24. Яўген Сьмірноў, намесьнік старшыні Вышэйшага гаспадарчага суду
25. Надзея Равуцкая, судзьдзя Маскоўскага суду Менску
26. Мікалай Трубнікаў – судзьдзя Партызанскага суда Менску
27. Мікалай Купрыянаў – намесьнік генэральнага пракурора
28. Сьцяпан Сухарэнка – тагачасны старшыня КДБ
29. Васіль Дземянцей – тагачасны намесьнік старшыні КДБ
30. Леанід Козік – старшыня Фэдэрацыі прафсаюзаў Беларусі
31. Аляксандар Каляда – кіраўнік Берасьцейскай абласной выбарчай камісіі на выбарах 2006
32. Мікалай Усаў – кіраўнік Гомельскай абласной выбарчай камісіі на выбарах 2006
33. Леанід Лучына – кіраўнік Гарадзенскай абласной выбарчай камісіі на выбарах 2006
34. Тацьцяна Краўчанка – кіраўніца Менскай гарадзкой выбарчай камісіі на выбарах 2006
35. Уладзімер Курловіч – кіраўнік Менскай абласной выбарчай камісіі на выбарах 2006
36. Мікалай Мяцеліца – кіраўнік Магілеўскай абласной выбарчай камісіі на выбарах 2006
37. Міхаіл Пішчулёнак – кіраўнік Віцебскай абласной выбарчай камісіі на выбарах 2006

У кастрычніку 2006 году да сьпісу дадаліся

38. Аляксей Рыбакоў, судзьдзя Маскоўскага суду Менску
39. Сяргей Бортнік, дзяржаўны абвінаваўца на судзе над Аляксандрам Казуліным
40. Леанід Ясіновіч, судзьдзя Цэнтральнага суду Менску
41. Андрэй Мігун, дзяржаўны абвінаваўца на судзе над незарэгістраванай арганізацыяй "Партнэрства"

Паказаць камэнтары

XS
SM
MD
LG